سه نکته که در هر گزارش مبادلات ارزهای رمزنگاری باید رعایت کرد

 سه نکته که در هر گزارش مبادلات ارزهای رمزنگاری باید رعایت کرد

گزارش تجاری یا مبادلات ارزهای رمزنگاری، یکی از عناصر اصلی برای تشخیص معامله گران مبتدی از حرفه ای است.

هدف گزارش های تجاری، پیگیری دلیل و عملکرد تمامی معامله های انجام شده توسط یک معامله گر است. این گزارش ها دلیل و توجیه هر یک از تراکنش ها را مطالبه می کنند و در نتیجه به تفکر انتقادی و فرآیند تصمیم گیری معامله گر کمک می کنند.

اغلب اوقات، شرکت های تجاری بزرگ از تحلیلگران می خواهند تا رویدادهای معاملاتی خود را ثبت و یا از یک گزارش تجاری استفاده کنند. بدین وسیله آنها قادر به بیان دلیل و تکنیک خود برای انجام معاملات خواهند بود.

گزارش های تجاری به دنبال شناسایی الگوهای روش کار معامله گران و برجسته کردن قضاوت هایی که منجر به زیان می شوند، هستند تا از این طریق با کمک تفکر انتقادی معامله گر، در صدد برطرف کردن آنها برآیند. هدف نهایی از این کار، ایجاد یک فرایند شفاف و عادلانه با استفاده از بررسی بازخوردهای انجام معاملات است. این امر به ما کمک خواهد کرد تا یک معامله گر عالی داشته باشیم.

تبدیل یک معامله گر خوب به عالی

هر چه اطلاعات بیشتری در مورد معاملات خود ثبت و یادداشت کنید، تفسیر و تشریح اطلاعات ساده تر خواهد بود. بعلاوه از به وجود آمدن تناقض در یادگیری جلوگیری می کند.

این ابزار نیز از طریق پیگیری عملکرد تراکنش های یک سال باعث بهبود درک معامله گر از بازار می شود و برای بدست آوردن سهام های سود آور کوچک و کاهش خطاهای فردی طراحی شده است.

از این رو، وضعیت روانی معامله گر یکی از سه عنصر اصلی است که باید در گزارش درج شود. شما باید نوع حالت عاطفی خود را در هنگام انجام معامله یادداشت کنید. اگر هنگام انجام معامله، نمی توانید به صورت پایدار از اعتماد به نفس و حالت روحی مطمئنی برخوردار باشید، بنابراین به طور کامل به استراتژی خود هنگام انجام معامله اعتماد نداشته باشید.

به عنوان مثال روز دوشنبه اقدام به یک معامله بلند مدت می کنید و عبارات “مردد/ معامله پرریسک/ به طور محتاطانه صعودی” را در بخش اطلاعات مربوط به حالات روانی گزارش درج می کنید. جمعه، معامله مذکور 30 درصد به شما زیان می رساند.

با نگاهی به گزارش تجاری خود، پی خواهید برد چه چیزی در انجام معامله اشتباه بوده است. معامله گران فصلی معاملات ریسکی را با شرط بندی های کوچک امتحان می کنند و معمولا به منظور کاهش ضرر از صندوق های سرمایه گذاری استفاده می کنند.

اگر ساده بیان کنیم، گزارش تجاری مانند این است که یک آینه در دست نگه دارید و حالت خوشحالی غیر عقلانی (خوشحالی غیر عقلانی به زمانی گفته می شود که سرمایه گذاران آنقدر از افزایش بازار اطمینان دارند که ارزش واقعی آن را نمی بینند) و نبود قوانین مدیریتی را کنترل کنید.

فقط از خود بپرسید: “آیا من وارد معامله درستی شده ام؟ اعتماد به نفس و اطمینان دارم؟ و آیا این معامله با قوانین سخت و خود اعمال من تطابق دارد؟”

هر چه بیشتر در نوشتن و ثبت اطلاعات مربوط به معامله تمرین کنید، بیشتر متوجه تغییر درک خود از بازار خواهید شد. در نتیجه اطمینان بیشتری به سبک تجاری خود خواهید کرد.

پیگیری عملکرد معامله

نائل شدن به این امر، ما را به دومین معیار، یعنی عملکرد معامله که نیاز هر گزارش تجاری است، هدایت می کند.

احتمالا در نگاه اول واضح به نظر برسد زیرا تمام گزارشات تجاری باید دارای مکان ورود و خروج، مکان مقدار و تاریخ سود و زیان، باشند.

اغلب اوقات، بیان استدلال فنی برای انجام معامله نادیده گرفته می شود، در حالی که ذکر این مورد یکی از عناصری است که در عملکرد معامله اهمیت بیشتری دارد.

فرض کنید عدم تعصب (عدم عملکرد احساسی) شما در معامله تایید می شود و اعمال قوانین نیز به شما کمک می کند از هر گونه اقدام افراطی دوری کنید. بنابراین، بیان دلیل معامله، در مرحله اول می تواند یک قضاوت مهم برای علت انجام معامله به حساب آید.

از یک دیدگاه فنی، اگر با اطمینان کامل در یک بازار نزولی که پس از آن یک افزایش بزرگ قرار دارد، اقدام به سرمایه گذاری کردید، دلیل مبادله به شما کمک خواهد کرد تا بر کارایی تفکر انتقادی خود افزوده و نقاط قوت خود را برجسته کنید. همچنین سایر نقاطی که در تجزیه و تحلیل نیاز به بهبود دارند را مشاهده کنید.

از یک دیدگاه بنیادی، ممکن است بخواهید برخی اطلاعیه های مهم خبری و یا خبر استخدام یک مدیرعامل خاص و با سابقه را که در نهایت در عملکرد شرکت مورد نظر موثر خواهد بود را یادداشت کنید.

وضعیت بازار چیست؟

گزارش های تجاری بزرگ دنیا باید دارای شرح وضعیت بازار باشند.

وضعیت بازار، شرایط دقیق و فعلی یک بازار خاص را در هنگام معامله نشان می دهد.

این مورد نیز از اهمیت برخوردار است زیرا به شما کمک می کند تا آن دسته از الگوهای سبک تجاری که با شرایط بازار در تناقض است را مشاهده کنید. شرایط بازار را در روزهایی که قصد معامله دارید، در گزارش تجاری خود یادداشت کرده و تقریبا هر آنچه که در بازار طی آن روز اتفاق می افتد را بیان کنید.

اگر بیش از 2 الی 4 بار در روزهایی که ثبات ندارند، معامله کنید در نتیجه احتمالا بهترین کار ترک آن بازار خاص باشد. یا در مواقعی که بازار نزولی است و به حرکت یک جانبه خود ادامه می دهد، ریسک را دوباره ارزیابی کنید.

گزارش تجاری یک ابزار سودمند است. با استفاده از آن می توانید به خطاهایی که در انجام معاملات مرتکب شده اید، پی ببرید.

برت استاینبرگر، نویسنده ی کتاب “روانشناسی تجارت: ابزارها و تکنیک هایی برای درک بازار” می گوید:

    گزارش انجام معاملات، یک برنامه تجاری است. اگر یک برنامه صحیح صادقانه اعمال شود، می تواند به اندازه ی یک موفقیت و یا یک شکست متفاوت باشد.

 

 

Source:coinsara