تاثیر انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا بر دلار و بیت کوین

تاثیر انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا بر دلار و بیت کوین

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تحلیلگران چشم انداز بدی برای دلار پیش بینی می‌کنند. یکی از تحلیلگران بر این باور است که در صورت پیروزی دونالد ترامپ ارزش دلار آمریکا سقوط می‌کند. در مقابل، این انتخابات برای بیت کوین پیامدهای مثبتی خواهد داشت.
دن پاپسکو تحلیلگر و مشاور، دیدگاه‌های خودش درباره تاثیر نتایج انتخابات آمریکا بر چندین بازار را توضیح داد. او در پادکست IG Trading the Markets نظرات خودش درباره چشم انداز بازار طلا و دلار آمریکا قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را توضیح داد. IG یکی از پلتفرم‌های پیشگام ارائه دهنده معاملات فارکس است.

پاپسکو می‌گوید: 

«در حال حاضر در بازار پیش بینی می‌شود که جو بایدن پیروز این انتخاب شود که از نظر من این موضوع تاثیر چشمگیری بر افزایش قیمت طلا و افت شاخص دلار خواهد داشت و این شرایط ادامه دارد.» این تحلیلگر با اشاره به اینکه نظرسنجی‌های فعلی نشان می‌دهند احتمال پیروزی بایدن در انتخابات سال ۲۰۲۰ بیشتر است، می‌گوید با نزدیک شدن به انتخابات همچنان دلار ضعیف تر شده و ارزش طلا بیشتر می‌شود.

همچنین پاپسکو توضیح داد که بعد از انتخابات در صورت پیروزی ترامپ چه اتفاقی رخ می‌دهد. به گفته او «بازار بورس آمریکا نسبت به ترامپ بسیار خوشبین است و او را خیلی دوست دارد چون ترامپ مالیات را برای افراد بسیار ثروتمند و بازار بورس کاهش داد که این اقدام تاثیر بسیار مثبتی بر بازار بورس داشت.» به گفته او اگر ترامپ پیروز شود، ارزش دلار به همراه بازار بورس افزایش می‌یابد و طلا عقبگرد خواهد داشت. اما او افزود این شرایط موقت خواهد بود چون با وجود دونالد ترامپ بحران اقتصادی تشدید می‌شود. پاپسکو توییت کرده که در کوتاه مدت:

   با پیروزی ترامپ طلا اصلاح می‌شود و پس از آن شاهد سقوط دلار و افزایش قیمت طلا تا ۵ هزار دلار خواهیم بود که در صورت پیروزی ترامپ این اتفاق سریع تر رخ می‌دهد اما پیروزی هر دوی آنها تاثیر منفی برای دلار خواهد داشت.

سایر تحلیلگران هم ضعف دلار را پیش بینی می‌کنند. پاتریک شووتز مدیر دارایی جی پی مورگان هم می‌گوید: 

«کاهش نرخ بهره باعث کمتر شدن جذابیت دلار و حرکت سرمایه گذاران به سمت سایر ارزها می‌شود. این عوامل با عجله قابل رفع نیستند و احتمالاً سقوط دلار آمریکا همچنان ادامه خواهد داشت.»

استراتژیست‌های Blackrock هم بر این باور هستند که در کوتاه مدت ضعف دلار ادامه پیدا می‌کند. به گفته آنها «اینکه دلار بتواند جایگاه خودش به عنوان دارایی امن را حفظ کند یک نگرانی دیگر محسوب می‌شود.» ماه قبل، گلدمن ساکس نسبت به این موضوع که دلار در حال از دست دادن جایگاه خودش به عنوان ابزار ذخیره ارزش است، هشدار داد.

نایجل گرین مدیرعامل Devere بر این باور است که انتخابات آمریکا باعث افزایش بهای بیت کوین می‌شود. به گفته او «بیت کوین همین حالا هم یکی از بهترین عملکردها را در سال جاری داشته و از ابتدای سال یک رشد ۷۰ درصدی را تجربه است. می‌توان انتظار داشت که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ضعف دلار تاثیر چشمگیری بر رشد بیت کوین داشته باشند.» او با اشاره به سطح بی ثباتی سیاسی و شیوع ویروس کرونا گفت:

   با افزایش بی ثباتی، سرمایه گذاران به سمت دارایی‌هایی که پناهگاه امن هستند حرکت می‌کنند بخصوص آنهایی که به هیچ کشور خاصی گره نخورده باشند مثل بیت کوین و طلا.

 

 

source:coinmag