بایننس اسمارت چین؛ رقیب اصلی اتریوم با هزینه انتقال خیلی کم؟!

بایننس اسمارت چین؛ رقیب اصلی اتریوم با هزینه انتقال خیلی کم؟!

چانگ‌پنگ‌ژائو؛ مدیر عامل صرافی بایننس در روز یکم سپتامبر به‌طور اسرار آمیز به راه حل مشکل شبکه‌ی اتریوم اشاره کرده است:

سطح بیشینه‌ی جدیدی برای کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی اتریوم. خوشبختانه، ما احتمالاً راه‌حل این مشکل را در اختیار داریم.

مدیرعامل صرافی بایننس در این پیام اسرارآمیز احتمالا به استفاده از بایننس اسمارت چین(Binance Smart Chain) که شبکه‌ی رقیب اتریوم محسوب می‌گردد، اشاره دارد. این صرافی در زمان راه‌اندازی شبکه‌ی بایننس چین استاندارد توکن‌های بی‌ان‌بی(BNB) را از ای‌آر‌سی۲۰(ERC-20) به استاندارد بی‌ای‌پی۲(BEP-2) تغییر داده است.  با این وجود و بر اساس گزارش کوینیت مدیرعامل صرافی بایننس اعلام کرد که بایننس چین رقیب اتریوم محسوب نمی‌گردد.

بایننس اسمارت چین

صرافی بایننس پس از انتشار نقشه‌ی اولیه‌ی خود برای ایجاد یک شبکه‌ی بلاکچینی به منظور اجرای قرارداد‌های هوشمند در ماه آوریل، شبکه‌ی اصلی این پروژه را با نام بایننس اسمارت چین(Binance Smart Chain) و به‌طور موازی با بایننس چین(Binance Chain) راه‌اندازی کرده است.

شبکه‌ی بایننس اسمارت چین به‌طور سازگار با ماشین مجازی اتریوم ارائه شده است این ویژگی توسعه‌دهندگان برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز را قادر می‌سازد تا تقریبا بدون زحمت به شبکه‌ی بایننس چین مهاجرت کنند.

ویژگی‌های بایننس اسمارت چین

بایننس وعده داده است که کارمزد تراکش‌های این شبکه‌ی بلاکچین در سطح پایینی قرار دارد(در محدوده‌ی ۱ سنت) و زمان ایجاد بلاک جدید در شبکه‌ی بایننس اسمارت چین را ۳ ثانیه اعلام کرده است. این شبکه‌ی بلاکچینی نوعی الگوریتم اثبات سهام را با نام پروف آف استیک اتوریتی(Proof-of-Staked-Authority) مورد استفاده قرار می‌دهد؛ در حقیقت هولدر‌های بزرگ توکن‌های بی‌ان‌بی قدرت رای‌دهی بالاتری را در اختیار خواهند داشت.

گزارش شده است که چند پروژه‌ی فعال در حوزه‌ی سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز شبکه‌ی اتریوم(همانند او(Aave)، وان‌اینچ(۱inch) و دی‌فورث(dForce)) مشغول فعالیت برای ایجاد پرتکل‌های جدید در این شبکه هستند.

صرافی بایننس هیچگاه تلاش نکرده است تا اشتیاق این شرکت را به سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز پنهان کند و در همین راستا تلاش کرده است تا توکن‌های بی‌ان‌بی در پروتکل‌های خارج از شبکه‌ی اتریوم همانند اکویبریوم(Equilibrium) یا کاوا(Kava) به عنوان وثیقه مورد استفاده قرار بگیرند.

انطباق‌پذیری سخت و تقاضای پایین برای توکن‌های بی‌ان‌بی در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز شبکه‌ی اتریوم موانع مهمی برای به‌کارگیری توکن‌ها در این حوزه محسوب می‌گردند. به‌نظر می‌رسد که راه‌اندازی اسمارت چین در تضاد با هدف وارد کردن توکن‌های بی‌ان‌بی در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز محسوب می‌شود. در حقیقت بایننس با این تصمیم سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز را برای استفاده از توکن بی‌ان‌بی به بایننس اسمارت چین دعوت می‌کند.

 

 

source:coinit