وارن بافت طلا می‌خرد، اما مدیران جوان‌ترِ Berkshire Hathaway، بیت‌کوین خواهند خرید!

وارن بافت طلا می‌خرد، اما مدیران جوان‌ترِ Berkshire Hathaway، بیت‌کوین خواهند خرید!

جیسون ویلیامز، از بنیانگذاران و شرکای شرکت پوشش ریسک مورگان کریک کپیتال (Morgan Creek Digital)، معتقد است که بافت در نهایت بیت‌کوین خواهد خرید. وارن بافت، مدیرعامل و رئیس شرکت Berkshire Hathaway است.

بافت اخیراً سهام بانک گلدمن ساس (Goldman Sachs) را فروخت و پوزیشن خود را در بانک جی‌پی مورگان (JPMorgan) تا 61 درصد کاهش داد. بافت همچنین بخشی از سهام شرکت مالی ولز فارگو (Wells Fargo) و PNC را نیز فروخته است.

گزارش‌ها حاکی از آنند که بافت معتقد است با وجود پاندمیک، نکول وام‌ها (عدم پرداخت وام در موعد مقرر) افزایش خواهند یافت و این مسئله روی سهام بانک‌ها تأثیرگذار خواهد بود. بافت اخیراً سهام شرکت‌های هواپیمایی را نیز فروخته و سهام باریک گلد (Barrick Gold)، یک شرکت معدنی مطرح طلا در کانادا را خریداری کرده است. قیمت سهام این شرکت به قیمت طلا وابسته است.

از سوی دیگر نظر بافت درباره‌ی بیت‌کوین و رمزارزها کاملاً منفی بوده است و احتمال خرید بیت‌کوین از سوی بافت بسیار پایین است. ویلیامز می‌گوید که این مدیران و تحلیل‌گران جوان در شرکت Berkshire Hathaway خواهند بود که خرید طلا و بیت‌کوین را تبلیغ می‌کنند و بافت حتی از آن باخبر نیز نمی‌شود.

مکس کایزر، بنیانگذار موسسه‌ی هایزنبرگ کپیتال(Heisenberg Capital)، در 15 مه پیش‌بینی کرده بود که سرمایه‌گذاری بافت در طلا می‌تواند قیمت بیت‌کوین را تا 50 هزار دلار افزایش دهد. او معتقد بود که جو مثبت طلا، نشان‌دهنده‌ی ارزش بیشتر بیت‌کوین است.